• Telefon: 86-755-21014878
 • E-mail: sales@wyball-screw.com
  • facebook
  • googleplus
  • LinkedIn
  • Cicëroj
  • YouTube

  Rreth nesh

  e28e00ab1

  WY Precision Co.,Ltd,which specialized manufacturer of transmission components , We are a professional manufacturer specializing in linear motion products such as ball screw, ball screw nut, linear shaft, linear guide, linear stage, linear rail, linear rail block, shaft ends support block,etc. Worked with most of famous brand of ball-screw, Provide OEM & ODM service, customized manufacturer according with customer requirements.With staff member more than 300, factory area more than 6000 square meters, with more than 20 years experiences in design, produce in this field of transmission area.We are proud of possessing the most advanced technology and equipment in this field of ball screws.

  For now, we have CNC spinning machine imported from Germany, total tonnage 275 tons; and have high frequency, intermediate frequency, super audio quenching machine tool; Five-axis internal thread grinding center; also have a full set of inspection device, such as

  A. Laser interferometër
  B. Lead Optical Detector
  C. High Precision Profiler.
  D. projektuese
  E. universale Mjeti mikroskop
  F. metallographic mikroskop
  G: straightness kontrollor
  H: zahmet kontrollor

  Kompania ka kaluar ISO9001: 2008 Quality Management System. Produktet tona, në pajtim të plotë me standardet ndërkombëtare, janë përdorur gjerësisht në makineri tekstile, makineri shtypi, mjet elektrike, makineri farmaceutike, makine precize, prestar elektrik, regjistrues automatik, pajisje zyre, makinë Mediç, etj. Për shkak të kualitetit të kënaqshme, produktet tona kanë tërhequr shumë konsumatorë në shtëpi dhe abroad.Warmly mirëpritur klientët në të gjithë botën për të vizituar fabrikën tonë dhe për të marrë të fitojë të fitojë bashkëpunim.


  
  WhatsApp Online Chat !